Costa Navarino med Markus Forsbohl 7-14 mars

Följ med mig, Markus Forsbohl på en inspirerande spel– och träningsresa till underbara Costa Navarino.

Den 7-14 mars byter vi snöblask mot sol och gröna fairways på Costa Navarino.
Vi reser till denna toppanläggning som är en av de allra bästa i Europa. Det är en anläggning man gärna återkommer till och en golfupplevelse du verkligen inte vill missa!

Våra fem rundor är fördelade på deras fyra fantastiska banor. Alla fyra banor håller mycket hög kvalitet och erbjuder en spelupplevelse i världsklass. Banorna är designade av José Maria Olazábal (Hills & Olympic), Bernard Langer (Dunes) och Robert Trent Jones II (Bay), vilket bådar för hög kvalité och utmanande och roliga banor. Alla med sin charm och karaktär och med närhet till havet spelar vi ofta med den magiska utsikten över Navarinobukten. Servicen, boendet och bankvalitén är något av det bästa som kan upplevas i Europa. Under fyra dagar håller jag i träning på anläggningens varierande och mycket fina träningsområden och som vanligt blir det även lite coaching på banan under veckan.

Vi bor på femstjärniga Westin Costa Navarino i lyxiga rum. På anläggningen finns det, vid sidan av golfen, mycket att göra så som t.ex. pooler, paddeltennis, cykling och närhet till havet. Vi har under vistelsen fri tillgång till the Westin Fitness Center med bland annat gym, pooler och bastu.

Costa Navarino erbjuder ett flertal restauranger med ett brett kulinariskt utbud. I vår resa ingår tre gemensamma middagar. Övriga kvällar bestäms efter eget tycke och smak.

Ta chansen att starta golfsäsongen på bästa sätt med mig, med mycket golf och gott umgänge på denna fantastiska plats!

- Boka senast 25 november – 15 platser

Tillval och tillägg

Rumsval och övrigt

  • Dubbelrum 0:-
  • Enkelrum 4 743:-

AvresaAvreseortDestinationLediga platserFrån pris
7/3KöpenhamnCosta Navarino med Markus Forsbohl 7-14 mars628 900:-Boka